Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Umowy gminy z inwestoprem w sprawie przekazania pięniędzy
#1
Szanowni Państwo,
dowiedziałem się zeszłej nocy, że żyjemy w wielkim błędzie. Do tej pory mówiłem Wam że to Inwestor przyszedł do Gminy i próbował kwotą pieniędzy wymóc na ówczesnych władzach pomyśle dla siebie decyzje. Tak raczej nie było. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Z najnowszych informacji (przekazałem je już organom ścigania) wynika, że to GMINA w osobie ówczesnego Burmistrza wymagała od Inwestora zadośćuczynienia w zamian za pozytywne decyzje. Umowy z Inwestora z Gminą (mówiące o przekazaniu pieniędzy w zamian za pozytywne decyzje) nie przygotowywał Inwestor. Te umowy powstawały w kancelarii która ówcześnie obsługiwała prawnie Urząd Miasta Nasielska. Niestety obsługuje nadal. W trybie dostępu do informacji publicznej udało się się dotrzeć do korespondencji mailowej z dn. 04.04.2018 roku. W mailu tym Pan Inwestor przesyła obecnemu Burmistrzowi umowy które negocjował z Gminą gdy Burmistrzem był p. Arciszewski.  Jak widzicie jest tam napisane cytuję: "Witam, w załączeniu przesyłam projekty umów od mec. Jacka Nieściora. Dalszą korespondencję proszę prowadzić na adres: jacek.kancelaria@poczta.onet.pl Artur Tadrzak". Jasno z tego wynika że było właśnie tak jak napisałem.
Reasumując:
Obecna Kancelaria obsługująca prawnie urząd i nadal pisząca pisma w imieniu urzędu miasta w Nasielsku kilka lat wcześniej pisała umowy przekazania pieniędzy w zamian za pozytywne decyzje wydawane przez Urząd. To jawna sprzeczność interesów. Teraz tą właśnie sprawę bada prokuratura w Pułtusku a Prokuratura Krajowa prawdopodobnie to śledztwo obejmie swoim nadzorem. Jaką mieszkańcy mają pewność że jest to rzetelne działanie obecnej kancelarii?? W dniu wczorajszym po zamknięciu obrad rady miasta poprosiłem Pana radnego Kordowskiego aby poprosił swoich kolegów żeby zostali jeszcze kilka minut. Na spotkaniu z radnymi, już po sesji, wraz z Jarosławem Rucińskim pokazałem całej radzie dokumenty które możecie teraz czytać. Poprosiliśmy aby jeszcze wczoraj zwołali nadzwyczajne posiedzenie rady na którym podjęliby uchwałę intencyją wyrażającą swój sprzeciw temu aby dotychczasowa kancelaria procedowała nadal dokumenty w sprawie Jaskółowa. Do zwołania takiej rady potrzeba 4 radnych - chętnych mieliśmy dwóch: niezawodny radny Dariusz Kordowski i wspomógł go swoim podpisem pan radny Roman Jaskólski. Reszta radnych mówiła że to karygodne co się dzieje ale jakoś długopisów w ręce wziąć nie chcieli. OBIECALI nam że przegłosują tą uchwałę w najbliższy poniedziałek. PILNUJCIE SWOICH RADNYCH.
Czytajcie co w umowach zobowiązujących mówi paragraf 2, zacytuję:
Capital Investment oświadcza, że w przypadku zrealizowania inwestycji o której mowa w par. 1 ma świadomość ewentualnej możliwości POGORSZENIA WARUNKÓW ZAMIESZKANIA MIESZKAŃCÓW Jaskółowa, w związku z przyszłym funkcjonowaniem Zakładu Gospodarki ODpadami na terenie Gminy."
Inaczej mówiąc - ówczesne władze w pełni świadomie chciały sprzedać nasze zdrowie i być może życie za PIENIĄDZE. Nieważna nawet jest kwota. Ja uważam że życie i zdrowie moich dziecii jest bezcenne i nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek samorządowiec mógł je wyceniać.


Załączone pliki
.pdf   mail.pdf (Rozmiar: 1.75 MB / Pobrań: 109)
.pdf   umowa_darowizy.pdf (Rozmiar: 687.4 KB / Pobrań: 145)
.pdf   umowa_zobowiazujaca_1.pdf (Rozmiar: 1.33 MB / Pobrań: 101)
.pdf   umowa_zobowiazujaca_2.pdf (Rozmiar: 1.34 MB / Pobrań: 88)
.pdf   umowa_zobowiazujaca_3.pdf (Rozmiar: 1.3 MB / Pobrań: 92)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości